Reklama

Reklama

Wichury w Wielkiej Brytanii. Porywy wiatru do 200 km/h

Powyrywane drzewa i zerwane dachy domów. Utrudnienia w ruchu lotniczym i specjalne alerty pogodowe. Wiatr wiejący z prędkością blisko 200 km/h. Wielka Brytania i Irlandia zmagają się z niżem Eunice.

Wielka Brytania zmaga się z orkanem Eunice. Dla Londynu i południowej Anglii wydano alerty pogodowe. Również w Anglii zarejestrowano rekordowe podmuchy wiatru, wiejącego z prędkością 122 mil na godzinę, czyli ok. 200 km/h.

Orkan Eunice. Wiatr do 200 km/h

Reuters informuje o utrudnieniach w ruchu lotniczym i problemach z lądowaniem samolotów, które musiały przerywać procedury i szukać miejsca na innych lotniskach. W sieci krążą filmy z nieudanych prób lądowania.

Dziesiątki tysięcy ludzi zostało bez prądu. Skutki orkanu Eunice są również odczuwalne w Walii i Irlandii, gdzie wiatr wyrywał drzewa oraz zniszczył dachy domów. 

Reklama

Lokalne służby informują także o utrudnieniach drogowych. W internecie pojawiają się kolejne nagrania zniszczeń. Na jednym z nich widać jak wiatr zrywa czubek wieży kościoła św. Tomasza w Wells.

Niszczycielska siła orkanu Eunice

Wichury spowodowały zniszczenia na kultowej O2 Arenie w Londynie. Od hali oderwał się dach. Świadkowie mówią o fragmentach lądujących w Tamizie. 

"To stało się na moich oczach, zaczęło się od łaty, ale potem oderwał się kawał kopuły" relacjonowała obserwująca sytuację kobieta.

Czytaj też: Skąd biorą się nazwy orkanów? Kto wymyśla imiona wichur w Polsce i Europie?Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy