Reklama

Wiceszef MSZ o planach wizyty Cichanouskiej w Warszawie

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński poinformował, że są plany dotyczące wizyty liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej w Warszawie. Z informacji podanych w mediach społecznościowych wynika, że wizyta ma odbyć się 9 września w Domu Białoruskim na ul. Wiejskiej.

O to, czy liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska 9 września odwiedzi Polskę, wiceszef MSZ pytany był na antenie Radia Zet.

"Wiem, że takie są plany. Myślę, że szczegóły zostaną podane do wiadomości" - odparł wiceminister.

Na uwagę, że zapowiedź wydarzenia współorganizowanego przez kancelarię premiera powstała już na Facebooku, Jabłoński odpowiedział, że jeszcze jej nie widział.

"Ale jeśli zostało coś takiego podane, to prawdopodobnie jest to już ustalone" - powiedział.

Z informacji na Facebooku wynika, że spotkanie ma odbyć się w najbliższą środę 9 września w Domu Białoruskim na ul. Wiejskiej, a jego organizatorem oprócz Domu Białoruskiego jest kancelaria premiera.

Reklama

Cichanouska według oficjalnych wyników przegrała wybory prezydenckie z 9 sierpnia, zdobywając zaledwie 10,1 proc. głosów. Według Centralnej Komisji Wyborczej Łukaszenko zdobył 80,1 proc. głosów. Od 9 sierpnia trwają protesty Białorusinów, którzy uważają, że wybory zostały sfałszowane. Cichanouska przebywa na Litwie. Do wyjazdu została najprawdopodobniej nakłoniona przez władze białoruskie.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy