Reklama

Reklama

Węgry: Wypadek autobusu. ​Osiem osób zginęło, prawie 50 jest rannych

Osiem osób nie żyje, a prawie 50 jest rannych - to bilans tragicznego wypadku autobusu, do którego doszło w niedzielę nad ranem na M7 w miejscowości Szabadbattyan (Węgry). Aby dostać się do poszkodowanych służby musiały usunąć część siedzeń.

Według węgierskiej policji do wypadku doszło o godz. 4.55 na pasie drogi prowadzącym do Budapesztu. Autobus przerwał barierkę i zderzył się z filarem wiaduktu.

Osiem osób zginęło na miejscu, dwie odniosły ciężkie obrażenia, a 46 lżejsze.

Strażacy i służby ratunkowe musiały usunąć niektóre siedzenia oraz monitory przymocowane do sufitu pojazdu, by dostać się do rannych. Uratowano w ten sposób 14 pasażerów, pozostali wydostali się o własnych siłach.

Z powodu wypadku zamknięto pas drogi prowadzący do węgierskiej stolicy.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy