Reklama

Reklama

Węgry: Szef dyplomacji oskarżył Ukrainę o próby wpłynięcia na wynik wyborów

Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto oskarżył w środę władze Ukrainy o to, że wspólnie z węgierską opozycją próbują wpłynąć na wynik zaplanowanych na 3 kwietnia wyborów w tym kraju - podaje Associated Press.

W nagraniu wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych Peter Szijjarto ogłosił, że "węgierska lewica koordynuje (swe wysiłki) z przedstawicielami rządu Ukrainy".

Peter Szijjarto: Ukraina próbuje przechylić wynik wyborów

Zdaniem szefa węgierskiej dyplomacji Kijów próbuje przechylić wynik głosowania na Węgrzech na korzyść partii opozycyjnych.

Z kolei w niedzielę premier Węgier Viktor Orban powiedział, że Ukraina domaga się w istocie pełnego zatrzymania węgierskiej gospodarki.

Budapeszt nie poprze sankcji, które narażą Węgry

Szijjarto oznajmił też w ostatnich dniach, że Budapeszt "nie poprze takich sankcji, które narażają bezpieczeństwo dostaw energii na Węgry". 

Reklama

Zastrzegł, że Węgry nie są przeciwne zwiększaniu dostaw broni na Ukrainę przez inne państwa Unii Europejskiej, ale podkreślił, że Węgry nie będą broni dostarczać i nie zezwolą na transportowanie przez swoje terytorium broni śmiercionośnej.

Minister obrony Węgier Tibor Benkoe poinformował we wtorek, że odwołano spotkanie szefów resortów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej, które miało się odbyć w tym kraju. Wcześniej ministrowie z Polski i Czech ogłosili, że nie wezmą w nim udziału z powodu stosunku Węgier do rosyjskiej inwazji na Ukrainę. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy