Reklama

Reklama

Węgry ostro krytykują system kwot uchodźców

Szef kancelarii premiera Węgier Janosz Lazar oświadczył w czwartek, że system kwot uchodźców, przyjęty we wtorek większością głosów przez ministrów spraw wewnętrznych państw UE, jest "typowym przykładem moralnego imperializmu, który Niemcy narzucają Europie".

Lazar zapowiedział, że rząd premiera Viktora Orbana chce przeprowadzić debatę w parlamencie, zanim ostatecznie zdecyduje, czy zaskarżyć system kwot, który uważa za "poważnie wadliwy".

Węgry, a także Czechy, Słowacja i Rumunia głosowały przeciw kwotom.

Premier Słowacji Rober Fico zapowiedział w środę, że jego kraj będzie chciał w Trybunale Sprawiedliwości UE podważyć wtorkową decyzję o podziale 120 tys. uchodźców pomiędzy państwa UE. Oświadczył też, że Słowacja nie zastosuje się do tej decyzji Unii Europejskiej.

Reklama

Zaskarżeniem obowiązkowych kwot jeszcze w sobotę groziły Czechy, ale w środę premier Bohuslav Sobotka oświadczył, że Praga nie zwróci się jednak w tej sprawie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Uzasadnił to wolą nieeskalowania napięć.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy