Reklama

Reklama

​Węgry: Budapesztańskie zoo wystawiło na licytację odcisk stopy słoniątka

Zoo w Budapeszcie postanowiło zdobyć pieniądze na specjalną wagę do ważenia słowni w oryginalny sposób. Internauci mogą licytować odcisk stopy 3-letniego słonika Aruna.

Licytacja potrwa do niedzieli wieczorem. Odcisk wykonano na początku marca, a całą operację uwieczniono na filmie, który można obejrzeć w internecie. Widać na nim, jak Arun podnosi tylną nogę, a pracownicy zoo przyciskają do jego stopy kartkę papieru na podkładce. Odcisk ma kolor zielony.

Ogród zoologiczny chciał pierwotnie wykonać odcisk przedniej stopy słonia, ten jednak, widząc kartkę, był nią tak zainteresowany, że cały czas przesuwał ją trąbą.

Waga, która zostanie kupiona dzięki zyskowi z licytacji, posłuży do ważenia nowego słonika, który ma się urodzić wiosną - na świat przyjdzie kolejne dziecko mamy Aruna, 19-letniej Angele - a także większych słoni.

Reklama

W oczekiwaniu na narodziny nowego słonika boks Angele wyposażono w ruchome, zdalnie przesuwane kamery noktowizyjne i wprowadzono nocne dyżury pracowników, gdyż poród nastąpi prawdopodobnie nocą.

Zoo zwróciło przy tym uwagę na ciekawostkę, że o ile przednia podeszwa słonia ma kształt okrągły, o tyle tylna jest bardziej owalna.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy