Reklama

Reklama

Watykan: Wyjątkowe nagranie i przesłanie papieża Franciszka

Tradycyjnym, ogłaszanym przez Watykan, papieskim intencjom modlitewnym po raz pierwszy nadano formę wideo z przemówieniem Franciszka. Żydzi, muzułmanie i buddyści wystąpili razem z chrześcijanami w nagraniu, w którym papież zaprezentował i skomentował swoje intencje na styczeń. Taki film będzie nadawany co miesiąc.

Papieskim intencjom modlitewnym  pierwszy raz nadano formę krótkiego przesłania wideo z przemówieniem Franciszka po hiszpańsku, które zostało rozpowszechnione między innymi za pośrednictwem największych, popularnych portali społecznościowych. Nagranie zdążyło już wywołać duże zainteresowanie mediów.

Intencja modlitw

Tekst wystąpienia przetłumaczono na dziesięć języków. Tę inicjatywę przygotowano w związku z Rokiem Miłosierdzia. Papież na tle sugestywnych obrazów - symboli i relacji ze swych spotkań międzyreligijnych - omawia intencję modlitw: "Aby szczery dialog między ludźmi wyznającymi różne religie przyniósł owoce pokoju i sprawiedliwości".

Reklama

Dialog między religiami

Franciszek rozpoczyna swe wystąpienie słowami: "Większość mieszkańców planety deklaruje, że są wierzący. To powinno prowadzić do dialogu między religiami. Nie możemy przestać się o to modlić i współpracować z tymi, którzy myślą inaczej".

"Wielu myśli inaczej, czuje inaczej, szukając Boga lub spotykając Boga w różny sposób" - dodaje papież. Następie stwierdza: "W tym tłumie, w tym wachlarzu religii jest tylko jeden pewnik, który mamy: wszyscy jesteśmy dziećmi Boga".

Gdy Franciszek wygłasza intencje swych modlitw, wyznawcy różnych religii trzymają w rękach figurki Buddy, Dzieciątka Jezus, menorę - siedmioramienny żydowski kandelabr i tasbih - muzułmański sznur modlitewny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy