Reklama

Reklama

Watykan: Trzech gwardzistów odmówiło szczepienia

Odmówili szczepień i musieli odejść ze służby. Nie będą już ochraniać papieża. Trzech członków służącej w Watykanie Gwardii Szwajcarskiej nie zgodziło się na szczepienie przeciw COVID-19. Rzecznik Gwardii porucznik Urs Breitenmoser potwierdził tę informację i zaznaczył, że żołnierze odeszli z własnej woli.

Trzej gwardziści szwajcarscy odwołali przysięgę składną przed rozpoczęciem służby, że będą służyć papieżowi i, jeśli to konieczne, poświęcą dla niego swoje życie. Zdecydowali się na to, by uniknąć obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 - czytamy w serwisie polsatnews.pl.

Według rzecznika Gwardii porucznika Ursaa Breitenmosera trzech strażników dobrowolnie opuściło korpus. Trzech innych zostało tymczasowo zawieszonych do czasu pełnego zaszczepienia. 

Reklama

Według Breitenmosera wymagania dotyczące szczepień strażników są właściwe. - Odpowiada to wymogom innych sił zbrojnych na świecie - przekonywał.

Od 1 października w Watykanie obowiązuje "zielona przepustka" dla wszystkich pracowników, którą można uzyskać nie tylko po przyjęciu szczepień, ale też po przedstawieniu ujemnego testu.

W przypadku Gwardii Szwajcarskiej, która zawsze jest w bliskim kontakcie z papieżem i jego gośćmi, uznano, że test nie wystarczy, ponieważ nie mógł wykryć niedawnych infekcji.

 
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje