Reklama

Reklama

Watykan: Polscy biskupi rozmawiali z papieżem Franciszkiem o nadużyciach seksualnych

- Sprawa wymaga naszego pełnego zaangażowania - powiedział abp Polak odnosząc się do problemu nadużyć seksualnych. Polscy biskupi rozmawiali w czwartek z papieżem Franciszkiem również o sytuacji Kościoła po pandemii, o ochronie dzieci i młodzieży oraz problemie migracji i sekularyzacji społeczeństw.

Audiencja u papieża dla trzeciej grupy biskupów, składających wizytę ad limina Apostolorum, czyli do progów apostolskich trwała dwie godziny.

O czym rozmawiał papież Franciszek z biskupami?

Główne tematy poruszone podczas dwugodzinnej rozmowy z Franciszkiem wymienili na briefingu prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak i metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.

Odnosząc się do problemu nadużyć seksualnych, abp Polak powiedział: "Sprawa jest tak poważna, że wymaga naszego pełnego zaangażowania". Prymas dodał,  że podczas wizyty w Kongregacji Nauki Wiary biskupi podziękowali za otrzymaną od niej pomoc w kwestii podejścia w takich przypadkach.

Reklama

Problem sekularyzacji w Polsce

Zaznaczył, że osoby skrzywdzone bardzo oczekują, by wszelkie komunikaty w tych sprawach były precyzyjne i jednoznaczne. Osoby te - dodał - "są bardzo wrażliwe na poczucie sprawiedliwości". Kardynał Nycz relacjonował, że tematem rozmowy z papieżem był też problem sekularyzacji w Polsce.

- Ojciec Święty potwierdził,  że jest to problem światowy - dodał metropolita Warszawy. Zdaniem kardynała Nycza należy "szukać nowego kształtu obecności religii w szkole".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje