Reklama

Watykan: Papież Franciszek ma zapalenie oskrzeli

Papież Franciszek ma zapalenie oskrzeli, jego stan zdrowia się poprawia - podał portal Vatican News. Jak przekazano, lekarze spodziewają się, że papież w najbliższych dniach opuści szpital.

W ramach kontroli klinicznych stwierdzono, że papież Franciszek ma zapalenie oskrzeli o podłożu infekcyjnym - wynika z opublikowanego w czwartek wieczorem komunikatu medycznego. Jak się okazało, stan Ojca Świętego wymagał dożylnego podania antybiotyków.

Po podaniu antybiotyków, stan zdrowia uległ poprawie. Zgodnie z przewidywanym planem terapii, papież w najbliższych dniach ma zostać wypisany ze szpitala

Papież Franciszek w szpitalu

Z komunikatu Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej wynika, że Franciszek dzisiejsze popołudnie spędził na odpoczynku, modlitwie oraz wypełnianiu obowiązków

Reklama

W środę po audiencji generalnej 86-letni papież pojechał karetką do rzymskiej kliniki Gemelli. Jak przekazano, u Ojca Świętego stwierdzono infekcję dróg oddechowych. Zgodnie z watykańskim komunikatem, jego stan zdrowia wymagał "kilkudniowego leczenia szpitalnego"

"Jestem poruszony licznymi wiadomościami, które otrzymałem w tych godzinach, wyrażam wdzięczność za bliskość i modlitwę" - przekazał papież Franciszek za pośrednictwem Twittera. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek | Watykan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy