Reklama

Reklama

Watykan: Homoseksualizm jednym z tematów obrad synodu na temat młodzieży

Homoseksualizm i potrzeba towarzyszenia osobom o takiej orientacji był jednym z tematów kolejnego dnia obrad synodu biskupów na temat młodzieży w Watykanie - poinformowano w sobotę na codziennym briefingu w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej.

Jak podano, w czasie dyskusji ojców synodalnych we włoskiej grupie językowej podjęty został temat "specjalnej uwagi i towarzyszenia osobom o orientacji homoseksualnej".

Metropolita Chicago kardynał Blase Cupich mówił dziennikarzom, że kwestia homoseksualizmu była dotychczas kilkakrotnie poruszana w czasie obrad. Jak zaznaczył, celem tych dyskusji jest to, by na zakończenie "powiedziano coś, co będzie włączające wobec wszystkich".

Reklama

Także uczestniczący w briefingu kardynał John Ribat z Papui-Nowej Gwinei wyraził przekonanie, że w dokumencie końcowym synodu musi być "zaproszenie dla wszystkich, nie wykluczając nikogo".

Obrady synodu zamknie w niedzielę 28 października msza w bazylice świętego Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje