Reklama

Reklama

"Washington Post": Nie żyje terrorysta poszukiwany po zamachach w Paryżu

Nie żyje 28-letni Belg marokańskiego pochodzenia Abdelhamid Abaaoud, domniemany organizator serii piątkowych zamachów terrorystycznych w Paryżu - podał w środę "Washington Post", powołując się na źródła wywiadowcze.

Abaaoud miał zostać zabity w toku środowej operacji policji w Saint-Denis pod Paryżem.

Paryska prokuratura poinformowała w środę na konferencji prasowej, że trwa ustalanie, ile osób zginęło w wyniku akcji w Saint-Denis, a także ich identyfikacja. 

Do tej pory informowano o dwóch zabitych osobach, które zabarykadowały się w oblężonym przez antyterrorystów mieszkaniu; była to kobieta, która zdetonowała ładunki wybuchowe przytwierdzone do ciała, oraz mężczyzna, którego tożsamości nie podano. Teraz policja nie wyklucza, że mogła tam zginąć jeszcze jedna osoba.

Reklama

Prokuratura podała, że przeprowadziła operację, gdyż dysponowała wiarygodnymi informacjami o miejscu pobytu 28-letniego Belga marokańskiego pochodzenia, Abdelhamida Abaaouda, domniemanego organizatora serii piątkowych zamachów terrorystycznych w Paryżu.

W ostatni piątek późnym wieczorem w Paryżu doszło do sześciu zamachów, w których życie straciło co najmniej 129 osób, a ponad 350 zostało rannych. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy