Reklama

Reklama

"Washington Post": Mueller może wkrótce przesłuchać Trumpa

Specjalny prokurator Robert Mueller może przeprowadzić rozmowę z prezydentem USA Donaldem Trumpem w najbliższych tygodniach; Mueller bada ewentualne próby utrudniania przez Trumpa śledztwa ws. ingerencji Rosji w wybory - pisze w poniedziałek "Washington Post".

Mueller zasygnalizował już pod koniec grudnia, że będzie chciał rozmawiać z Trumpem, i spotkał się wtedy z jego prawnikami Johnem Dowdem i Jayem Sekulowem. W poniedziałek "osoba bliska prezydentowi" poinformowała waszyngtoński dziennik, że prokurator specjalny może wkrótce "przeprowadzić rozmowę" z Trumpem w pewnym "ograniczonym zakresie". 

"Ta sprawa postępuje szybciej, niż sobie zdajemy sprawę" - powiedział rozmówca "WP", odnosząc się do dochodzenia zespołu Muellera.

Wcześniej w poniedziałek sieć NBC News podała, że prawnicy Trumpa omówili z ekipą specjalnego prokuratora warunki przeprowadzenia rozmowy z prezydentem i takie jej aspekty jak miejsce i czas, "standardy prawne i format" oraz to, czy Trump mógłby odpowiedzieć na pytania śledczych pisemnie.

Reklama

Zespół Muellera spotka się wkrótce ponownie z prawnikami prezydenta, by omówić "warunki i treść" rozmowy - pisze "WP" i zastrzega, że Dowd i Sekulow odmówili skomentowania tej informacji.

Doświadczeni śledczy, na których powołuje się waszyngtoński dziennik, są przekonani, że ekipa prokuratora specjalnego nie zgodzi się na pisemne przepytanie prezydenta i będzie zabiegać o to, by osobiście odpowiadał na pytania - wyjaśnia "WP".

Reuters przytoczył wcześniej wypowiedź Richarda Blumenthala z senackiej komisji sprawiedliwości, który powiedział, że oczekuje, iż Mueller będzie osobiście rozmawiał z prezydentem.

Komisja sprawiedliwości Senatu prowadzi równoległe śledztwo w sprawie Rosji.W sobotę Trump powiedział, że zgadza się na rozmowę ze śledczymi prokuratora specjalnego. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy