Reklama

W środę zaprzysiężenie Marka Brzezinskiego

W środę zaprzysiężenie Marka Brzezinskiego na nowego ambasadora USA w Polsce. W uroczystości, która odbędzie się ok. 20:00 czasu polskiego, udział weźmie wiceprezydent Kamala Harris.

W środę odbędzie się ceremonia zaprzysiężenia Marka Brzezinskiego na ambasadora USA w Polsce. W uroczystości weźmie udział wiceprezydent USA Kamala Harris. 

Ceremonia odbędzie się ok. godzi. 20:00 czasu polskiego. Najprawdopodobniej krótko po zaprzysiężeniu obejmie placówkę dyplomatyczną w Warszawie. Kandydatura Brzezinskiego na ambasadora USA w Polsce została zatwierdzona przez amerykański Senat w grudniu ubiegłego roku. 

W czasie wystąpienia przed izbą mówił, że "jako ambasador USA w Warszawie będę kontynuował promocję praworządności, praw podstawowych i praw człowieka, w tym osób LGBTQI+". Zapewniał też o swoim krytycznym stosunku do budowy gazociągu Nord Stream 2.

Kim jest Brzezinski

Reklama

Wcześniej, jeszcze w czasach prezydentury Baracka Obamy, Brzezinski był ambasadorem w Szwecji. W 2020 roku był jednym z doradców w kampanii prezydenta Joe Bidena.

Nowy ambasador przejmie obowiązki od Bixa Aliu, który pełni funkcję chargé d'affaires od czasu, kiedy w styczniu 2021 roku swoją misję w Warszawie zakończyła Georgette Mosbacher.

Brzezinski jest synem Zbigniewa Brzezińskiego, który był doradcą Johna F. Kennedy'ego, Lyndona Johnsona i Jimmy'ego Cartera. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mark Brzezinski | USA | Ambasador

Reklama

Reklama

Reklama