Reklama

W Rumunii zatrzymano podejrzanego o pedofilię Polaka

Polscy i rumuńscy policjanci, prowadząc działania koordynowane przez Europol, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i udostępnianie materiałów o treści pedofilskiej. Zatrzymany to obywatel Polski od wielu lat zamieszkujący w Bukareszcie.

Zatrzymanie to wynik pracy policjantów z Łodzi. Śledczy ustalili, że w internecie pojawiły się materiały o treści pedofilskiej, gdzie pokrzywdzoną jest małoletnia z Polski. Poczynione w sprawie działania doprowadziły do zidentyfikowania tożsamości i ustalenia miejsca zamieszkania pedofila. Jak się okazało to 37-letni Polak na co dzień zamieszkujący w Bukareszcie.

Zatrzymanie mężczyzny zostało przeprowadzone we współpracy z rumuńską policją, a całość działań koordynował Europol. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka komputerów oraz liczne nośniki danych w tym dyski twarde, dyski przenośne oraz płyty CD/DVD. Podejrzany był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem.

Reklama

Na wniosek rumuńskiej prokuratury sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Sprawa ma charakter rozwojowy.

INTERIA.PL/Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy