Reklama

Reklama

W okolicach Tokio uderzył tajfun Faxai. Wielu rannych

W Tokio jedna osoba zginęła w czasie tajfunu Faxai, który przeszedł nad miastem. Przeszło 30 osób zostało rannych. To jeden z najsilniejszych tajfunów w tym rejonie w ostatnich latach.

Jak poinformowała policja, ofiara śmiertelna to kobieta w wieku około 50 lat. Zginęła, gdy podmuch wiatru rzucił nią o ścianę.

Główne uderzenie tajfunu Faxai miało miejsce w mieście Chiba, leżącym na wschód od japońskiej stolicy. Żywioł spowodował odwołanie ponad 171 lotów na lotnisku w Tokio, wstrzymanych zostało kilkanaście połączeń kolejowych.

Siła tajfunu była także mocno odczuwalna w sąsiednim mieście Ichikawa, gdzie wiatr wstrząsał całymi budynkami, a ulice zalane zostały ulewnymi deszczami. 

NHK poinformowała, że około 5000 osób zostało ewakuowanych, z czego ponad połowa z turystycznej miejscowości Kamakura na południe od Tokio. Tam ludziom zagrażały osuwiska, ale nie było doniesień o poważnych zniszczeniach. Dla 390 tys. osób wydano zalecenie niezobowiązującej ewakuacji.

Reklama

Meteorologowie przewidują, że Faxai, który porusza się bardzo szybko (25 km/godz.), kierować się będzie na południe, w związku z tym mieszkańcy Japonii mogą uniknąć kolejnych uderzeń.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy