Reklama

Reklama

W Niemczech brakuje krwi. Sytuacja jest krytyczna

Czerwony Krzyż w Niemczech (DRK) podał, że sytuacja w stacjach krwiodawstwa jest krytyczna. - Zaopatrzenie w krew w całym kraju jest bardzo niskie, a zapotrzebowanie duże - przekazała prezes DRK Gerda Hasselfeldt. Według statystyk tylko trzy i pół procent Niemców oddaje krew.

Według Niemieckiego Czerwonego Krzyża (DRK) obecnie w RFN coraz mniej osób oddaje krew. Dawców jest tak mało, że w całym kraju wystąpiła "krytyczna sytuacja". Prezes DRK Gerda Hasselfeldt apeluje do mieszkańców Niemiec o oddawanie krwi - poinformowała telewizja ARD.

Według DRK skutki pandemii koronawirusa, święta i duża liczba podróży spowodowały w ostatnich tygodniach wśród Niemców spadek gotowości do oddawania krwi. 

Tylko trzy i pół procent obywateli Niemiec oddaje krew

- Obecnie doszło już do krytycznej sytuacji w zaopatrzeniu w krew w całym kraju. Zapotrzebowanie jest obecnie większe, ponieważ nadrabiane są zaległości w operacjach i zabiegach, które zostały odroczone w szczytowym okresie pandemii COVID-19 - wyjaśnia Hasselfeldt.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: Niemcy: Sąsiedzki spór zakończył się tragedią. Nie żyją trzy osoby

Z danych Niemieckiego Czerwonego Krzyża wynika, że tylko trzy i pół procent mieszkańców RFN oddaje krew. A według statystyk co trzeci obywatel Niemiec przynajmniej raz w życiu potrzebuje preparatu krwiopochodnego

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy