Reklama

W listopadzie uciekły z zoo. Teraz opublikowano nagranie z lwami

Na początku listopada pięć lwów uciekło z wybiegu zoo w Sydney. Teraz ogród zoologiczny, w którym doszło do incydentu, publikuje nagranie z ucieczki stada.

Początkiem listopada pięć lwów z Toronga zoo w Sydney uciekło z wybiegu. Wydostanie się na wolność zwierząt spowodowało włączenie alarmu i zamknięcie zoo. Wybuchło również zamieszanie, zarówno pracownicy, jak i turyści zaczęli szukać schronienia - przekazuje "The Guardian". 

Teraz ośrodek opublikował nagranie, na którym widać moment ucieczki lwów. 

Lwy uciekły z zoo. Opublikowano nagranie

W internecie pojawiło się nagranie, na którym można zobaczyć przygotowania do ucieczki i sam moment zdarzenia. Początkowo zwierzęta spokojnie przechadzały się wzdłuż ogrodzenia. Chwilę później jeden z lwów, samiec, przecisnął się przez dziurę w siatce odgradzającej ośrodek. Za nim za ogrodzenie wyruszyła reszta stada.

Reklama

"Pięć lwów spokojnie zbadało odległość kilku metrów, zanim odnalazły drogę powrotną - opiekunowie zaczęli je wołać - przekazało zoo. Na nagraniu widzimy pracowników, którzy próbują sprowadzić lwy z powrotem na teren. Samiec musiał zostać uspokojony, dopiero wtedy został przetransportowany za zagrodzenie.

W sprawie ucieczki zwierząt zalecono przegląd ogrodzenia, by móc w przyszłości zapobiec podobnym zdarzeniom. 

Jak informuje "The Guardian", lwy nie wrócą na wybieg zewnętrzny do czasu świąt Bożego Narodzenia. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sydney | ZOO | lwy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy