Reklama

W Katarze wybuchł pożar. W mieście, gdzie miał odbyć się wieczorny mecz

W Katarze, zaledwie 3,5 km od stadionu Lusajl, wybuchł groźnie wyglądający pożar. Jak przekazuje "Guardian", władze Kataru potwierdziły fakt rozprzestrzeniania się ognia w nowo wybudowanym mieście, w którym wieczorem miał zostać rozegrany mecz mistrzostw świata.

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Kataru, pożar wybuchł tuż po południu czasu lokalnego na wyspie będącej częścią miasta Lusajl, w którym odbywa się kilka meczów podczas turnieju, w tym mecz grupowy Argentyny z Meksykiem. Ten miał rozpocząć się o godzinie 22:00 czasu lokalnego (godz. 20:00 czasu polskiego).

Na Twitterze opublikowano także film. Jak napisano: "Władze Kataru potwierdziły w sobotę, że wybuchł pożar w nowo wybudowanym mieście w budynku w trakcie budowy, w którym wieczorem miał zostać rozegrany mecz mistrzostw świata".

Reklama

Mundial w Katarze. Niedaleko stadionu wybuchł pożar

Poinformowano, że ogień znajdował się około 3,5 km od stadionu Lusajl. Na niebie widać było gęsty czarny dym. Był on widoczny nawet z targowiska w centrum Dohy, gdzie kibice mistrzostw świata zgromadzili się pośród sklepów i restauracji.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. 

Czytaj też: Jedna z największych tajemnic mundialu. Jaką rolę odegrał Sarkozy?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy