Reklama

Reklama

W eksplozji w Kabulu zginęło dziecko, 4 talibów zostało rannych

W Bagrami w prowincji kabulskiej eksplodowała bomba zabijając dziecko i raniąc czterech talibów - podał rzecznik policji w Kabulu. W jego ocenie bombę umieszczono przy drodze z zamiarem zniszczenia pojazdu talibów.

Agencja Prasowa Khaama oferująca największy internetowy serwis informacyjny w Afganistanie zaznaczyła na swym portalu, że żadna z grup nie przyznała się do zamachu.

Nie można wykluczyć, że samochód talibów najechał na niewybuch, co często się zdarza w Afganistanie. Kraj ten jest państwem o największej ilości niewypałów, m.in. starych min lądowych. Pozostały one tam po latach wojen i konfliktów toczonych w tym kraju.

Talibowie przejęli władzę w Afganistanie w sierpniu 2021 roku po wycofaniu się wojsk amerykańskich po około 20 latach wojny. Mimo rządów twardej ręki, jakie zaprowadzili konserwatywni talibowie, sporadycznie dochodzi tam do aktów terroru

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy