Reklama

Reklama

W Burkina Faso uwolniono Polaka porwanego dwa miesiące temu

W Burkiina Faso uwolniono Polaka porwanego w kwietniu. Jak informuje Valerie Kabore, minister obrony zachodnioafrykańskiego kraju, Rafał Kamil Bednarski uwolniony został 24 czerwca i przekazany delegacji przysłanej przez polskie władze.

Rafał Kamil Bednarski został porwany we wschodniej prowincji Gourma 27 kwietnia podczas podróży autobusem - podaje Reuters.

Warunki uwolnienia Polaka niejasne

Jak przekazała minister obrony Valerie Kabore, Polak został uwolniony przez ministerstwo obrony i we wtorek przewieziony do stolicy kraju, Wagadugu. Nie podała żadnych dodatkowych szczegółów. AFP podkreśla, że warunki uwolnienia mężczyzny są niejasne.

Źródło Reutersa informuje, że porywacze Bednarskiego zawieźli go do posterunku wojskowego w pobliżu wschodniej granicy z Nigrem ciężarówką w towarzystwie motocykla i tam wysadzili.

Reklama

Burkina Faso. Wiele przypadków porwań

Burkina Faso, dawna francuska kolonia, zmaga się z atakami grup dżihadystycznych, mających związki z Al-Kaidą i Państwem Islamskim, które przenikają na terytorium kraju z innych państw regionu subsaharyjskiego. W kraju często dochodzi do porwań cudzoziemców, do których przyznają się różne organizacje dżihadystów - pisze AFP.

Jak donosi Reuters, 5 kwietnia uzbrojeni mężczyźni porwali 83-letnią amerykańską zakonnicę z jej parafii w mieście Kaya na północy kraju.

Również trzech obywateli Chin i obywatel Indii, którzy zaginęli w tym samym czasie co Bednarski, są przetrzymywani jako zakładnicy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy