Reklama

Reklama

​W. Brytania: Skandal w Partii Pracy. Wyciekł 860-stronicowy dokument

Sky News i "The Independent" dotarły do niejawnego, wewnętrznego raportu Partii Pracy. Wynika z niego, że część wysoko postawionych członków ugrupowania sabotowała działania poprzedniego lidera laburzystów, Jeremy'ego Corbyna, i dążyła do przegrania wyborów parlamentarnych w 2017 r.

Raport, będący wynikiem wewnętrznego śledztwa zleconego przez poprzednie kierownictwo laburzystów, zawiera m.in. e-maile i wiadomości wysyłane na komunikatorze. Uczestnikami rozmów są m.in. wysoko postawieni członkowie partii, będący przeciwnikami Corbyna.

Z wiadomości wynika, że w 2017 r. sabotowali kampanię swojej partii po to, by doprowadzić do zmiany przywództwa.
Gdy okazało się, że dobra kampania doprowadziła do utraty większości w Izbie Gmin przez konserwatystów, wpływowi działacze laburzystów byli zdruzgotani. "Nie na taki wynik pracowaliśmy" - skonkludował wprost jeden z nich.

Reklama

Rozczarowani politycy pouczali siebie nawzajem, by mimo wszystko uśmiechać się i okazywać radość z rezultatu.

W prywatnych wiadomościach nie brakowało "żartów" o wieszaniu czy paleniu Corbyna na stosie. Przekonywano, że do jego zwolenników powinno się "strzelać".

Co więcej, wyszło na jaw, że działacze ci podsycali antysemicki skandal, którym żyły media. Z jednej strony udostępniali mediom dowody na antysemityzm w szeregach partii, a z drugiej strony przekazywali Corbynowi fałszywe informacje na ten temat. Z dokumentu wynika, że działacze uniemożliwili liderowi skuteczne rozprawienie się z problemem.

Ujawnienia tez raportu wywołało szok w Partii Pracy - podaje Sky News. Wielu stronników Corbyna rozważa odejście. Parlamentarzystka Zarah Sultana przypomina, że w 2017 r. Corbynowi zabrakło 2227 głosów, by zostać premierem. Jej zdaniem gdyby nie sabotaż tak właśnie by się stało.

O działania wymienione w dokumencie oskarżane jest m.in. biuro Iaina McNicola, sekretarza generalnego partii w latach 2011-2018.

Nowy szef laburzystów Keir Starmer zapowiedział dokładne zbadanie tej sprawy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy