Reklama

Reklama

Von der Leyen spotka się z szefem PE w sprawie odrzucenia kandydatów na komisarzy

​Przyszła przewodnicząca KE Ursula von der Leyen spotka się jeszcze w czwartek z szefem Parlamentu Europejskiego Davidem Sassolim. Wcześniej dwoje kandydatów do jej Komisji, Rovana Plumb i Laszlo Trocsanyi, nie zostało dopuszczonych do przesłuchań przez europosłów komisji prawnej PE.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej ze źródeł unijnych, po tym spotkaniu mogą zapaść decyzje w sprawie dalszych kroków von der Leyen odnośnie do kandydatów na komisarzy z Rumunii i Węgier. Procedura w sprawie ich kandydatur została zatrzymana z powodu niewyjaśnionych kwestii dotyczących konfliktu interesów.

Plumb jest kandydatem na komisarza ds. transportu, a Trocsanyi - na komisarza ds. sąsiedztwa i rozszerzenia. Pozytywna opinia komisji prawnej PE na temat braku konfliktu interesów danego kandydata na komisarza i UE jest warunkiem niezbędnym do przystąpienia do jego wysłuchania.

Reklama

Lewicowe grupy w PE - Zjednoczona Lewica Europejska (GUE) oraz Zieloni - zażądały od von der Leyen, aby znalazła nowych kandydatów na te dwa stanowiska komisarzy. Jeśli faktycznie się tak stanie, wówczas nowi kandydaci będą musieli przejść procedurę od nowa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje