Reklama

Reklama

Vatileaks znów na wokandzie

Watykański sekretarz stanu, jałmużnik papieski oraz były naczelny redaktor "Corriere della Sera" to niektórzy ze świadków w procesie o wykradzenie i opublikowanie poufnych dokumentów dotyczących finansów Stolicy Apostolskiej.

Proces w tej sprawie toczy się przed watykańskim trybunałem karnym od listopada, a pięciorgu oskarżonym grozi kara od czterech do ośmiu lat więzienia.

Dziesiąta rozprawa

W czasie dziesiątej rozprawy, która rozpocznie się po południu, sąd przesłucha świadków, zarówno oskarżenia, jak i obrony. Są wśród nich kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin, jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski i znany dziennikarz Paolo Mieli.

Wcześniej przesłuchani zostali oskarżeni: hiszpański duchowny, który był sekretarzem powołanej przez Franciszka komisji do gromadzenia sugestii w sprawie reformy watykańskich finansów, zatrudnione w niej dwie osoby świeckie oraz dwaj włoscy dziennikarze, którzy otrzymali od nich materiały, wydane w ubiegłym roku w formie książkowej.

Reklama

Przeciwko sądzeniu ich za to, co uznano za wykonywanie zawodu, protestowały już związki zawodowe i korporacje włoskich dziennikarzy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy