Reklama

Uznali 66-latkę za zmarłą. Kobieta obudziła się w worku na zwłoki

Placówka opiekuńcza w Iowa w USA może zapłacić grzywnę w wysokości 10 tys. dolarów za omyłkowe stwierdzenie zgonu swojej 66-letniej podopiecznej. Kobieta ocknęła się w zakładzie pogrzebowym, będąc w worku przeznaczonym do przechowywania zwłok.

Tragiczne wydarzenia opisuje CBS News, powołując się na raport Departamentu Inspekcji stanu Iowa (USA). Jak czytamy, pacjentka zamieszkiwała w Specjalnym Centrum Opieki Alzheimera od grudnia 2021 roku.

Błąd podczas stwierdzania zgonu

Pod koniec ubiegłego roku stan 66-latki znacząco się pogorszył. Kobietę przeniesiono do części ośrodka, która zapewnia opiekę hospicyjną. Na przełomie 2022 i 2023 roku personel medyczny ośrodka notował serię objawów, które świadczyły o słabnącej sile organizmu pacjentki.

3 stycznia o godz. 6 stwierdzono zgon 66-latki. Pracownik podpisany pod dokumentami odnotował brak oddechu i pulsu. Do hospicjum wezwano rodzinę pacjentki i lokalny dom pogrzebowy.

Reklama

Późniejsze wydarzenia stały się jednak przedmiotem śledztwa. W raporcie opisano, że po godz. 7:30 do ośrodka przybyli pracownicy zakładu pogrzebowego, którzy wkrótce potem zabrali ciało kobiety. Zwłoki 66-latki zostały umieszczone w specjalnym worku.

66-latka ocknęła się w worku na zwłoki

Z dochodzenia wynika, że o 8:26 pracownicy zakładu pogrzebowego otworzyli worek. Kobieta... żyła. Jak zeznali pracownicy, wyczuwalny był słaby oddech 66-latki, z trudem łapała powietrze. Na miejsce szybko wezwano pomoc i przetransportowano kobietę do z powrotem do placówki.

Ostatecznie nie udało się na długo uratować jej życia. Dwa dni później, 5 stycznia, 66-latka zmarła. Jak podaje CBS News, placówka w stanie Iowa stoi w obliczu kary grzywny w wysokości 10 tys. dolarów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA | Iowa | stwierdzenie zgonu | worek na zwłoki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy