Reklama

Reklama

​Uzbekistan: Firma z Malty uzyskała zezwolenie na hodowlę w kraju medycznej marihuany

Zarejestrowana na Malcie firma otrzymała od rządu w Taszkiencie zgodę na hodowlę i produkcję medycznej marihuany na terenie Uzbekistanu. To pierwsza tego typu sytuacja w tym kraju - poinformowała w czwartek państwowa agencja informacyjna UzA, na którą powołuje się Reuters.

Region ma długą tradycję uprawy konopi, jednak ich użycie zostało zakazane. Regularnie pojawiają się wezwania do legalizacji marihuany w celach medycznych.

Posiadająca swoją siedzibę na Malcie firma Melabis będzie uprawiać rośliny na trzech tysiącach hektarów pól w dystrykcie Sardoba w prowincji Sirdaryo. Okolice te znane są z uprawy bawełny, melonów i arbuzów.

Poddany specjalnej obróbce produkt końcowy będzie miał zawartość THC (tetrahydrokannabinolu - kannabinoidu oddziałującego na receptory w mózgu) na poziomie 0,1-0,2 proc. Będzie się on nadawać tylko do użytku medycznego - poinformowała agencja UzA, dodając przy tym, że klimat w prowincji Sirdaryo sprzyja uprawie konopi, która wymaga 10 razy mniej wody niż bawełna.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy