Reklama

USA: Zmarł aktor George Kennedy

W wieku 91 lat zmarł aktor filmowy, laureat nagrody Oscara i legenda kina, George Kennedy - poinformował w poniedziałek na Facebooku jego wnuk Cory Schenkel.

Cory Schenkel sprecyzował, że Kennedy zmarł w niedzielę rano w Boise, w stanie Idaho "z przyczyn naturalnych".

Kariera aktorska

Kennedy, zanim rozpoczął karierę aktorską, spędził 16 lat w wojsku, do którego zaciągnął się w czasie II wojny światowej. Dopiero uraz kręgosłupa, którego nabawił się podczas służby, skłonił go do zmiany  zainteresowań i zawodu.

Aktor wystąpił w ponad 200 filmach, serialach i widowiskach telewizyjnych (w tym m. in. w serialu "Dallas"), przeważnie w rolach drugoplanowych. Grał razem z takimi gwiazdorami jak Frank Sinatra, Cary Grant, Gregory Peck, James Stewart, czy Clint Eastwood.

Reklama

Kennedy wyspecjalizował się w rolach silnych, często brutalnych mężczyzn, do których predestynowały go warunki - wzrost  1,93 m i atletyczna sylwetka.

Nagroda Oscara

W roku 1968 otrzymał statuetkę Oscara w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w filmie "Nieugięty Luke", w którym wystąpił razem z Paulem Newmanem.

W końcu lat 80. i w latach 90. ub. wieku Kennedy wystąpił w kilku filmach z serii "Naga broń" razem z komikiem Leslie Nielsenem.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy