Reklama

Reklama

USA: Zderzenie helikoptera z samolotem. Dwie osoby nie żyją

Nad lotniskiem w okolicy miejscowości Chandler doszło do zderzenia helikoptera z samolotem. Policja poinformowała o dwóch ofiarach śmiertelnych. Obie maszyny należały do szkół lotniczych.

Do kolizji doszło w Chandler w pobliżu podmiejskiego lotniska, które po wypadku zostało zamknięte na kilka godzin.

Helikopter i jednosilnikowy samolot zderzyły się w piątek w powietrzu w pobliżu lotniska, powodując, upadek helikoptera na ziemię i śmierć dwóch osób, które były na jego pokładzie. 

Samolot wylądował bezpiecznie z uszkodzonym podwoziem, a instruktor lotu i uczeń, którzy byli na pokładzie nie ucierpieli.

Helikopter w płomieniach

Straż Pożarna Chandler otrzymała doniesienia o pożarze w zaroślach obok lotniska na krótko przed 8 rano. Załogi strażackie znalazły duży pióropusz dymu i wrak helikoptera w ogniu i były w stanie ugasić go stosunkowo szybko - powiedzieli przedstawiciele straży pożarnej.

Reklama

Śmigłowiec był obsługiwany przez Quantum Helicopters, a samolot przez Flight Operations Academy. Według policji z Chandler obie są szkołami lotniczymi.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu poprowadzi dochodzenie w sprawie przyczyny kolizji i wypadku. Policja poszukuje świadków lub osób, które mogły sfilmować incydent.

Reklama

Reklama

Reklama