Reklama

Reklama

USA: Zastrzelił troje muzułmańskich studentów

Troje muzułmańskich studentów, w tym młode małżeństwo, zostało zastrzelonych w uniwersyteckim mieście Chapel Hill w Północnej Karolinie. Policja zatrzymała zabójcę – poinformowała agencja AFP.

Do zdarzenia doszło we wtorek w pobliżu kampusu miejscowego uniwersytetu. Zabójca, Craig Stephen Hicks, ma 46 lat. Po strzelaninie sprawca oddał się w ręce policji.

Zamordowani studenci to Deah Shaddy Barakat (23 lata), jego żona Yusor Abu-Salha (21) i jej siostra Razan Abu-Salha (19).

Barakat studiował stomatologię. Był spokojnym studentem, znanym z działalności społecznej - zbierał środki na opiekę dentystyczną dla przebywających w Turcji syryjskich uchodźców.

Lokalna policja nie udzieliła dotąd komentarza w sprawie ewentualnego motywu, jaki mógł doprowadzić do strzelaniny.

Reklama

Okoliczni mieszkańcy w rozmowie z CNN przyznali, że do strzelaniny doszło w bardzo spokojnej okolicy, bezpiecznej - dotąd - nawet po zmroku.

Policja przesłuchuje sprawcę. Funkcjonariusze uważają, że to jednorazowe zdarzenie i nie ma dalszego zagrożenia dla mieszkańców Chapel Hill.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy