Reklama

USA: Zastawił pułapkę na policjantów. Gdy podnieśli materac, zaczął strzelać

Policja z Oklahoma City opublikowała nagranie z próby zatrzymania poszukiwanego Timothy'ego Johnsona. Mężczyzna ukrywał się w jednej z przyczep kempingowych. Na miejscu okazało się, że podejrzany nie zamierza dobrowolnie oddać się w ręce funkcjonariuszy i zastawił na nich pułapkę. Doszło do strzelaniny z tragicznym finałem.

Johnson był poszukiwany międzystanowym nakazem zatrzymania. 15 listopada ok. godz. 10 rano policja z Oklahoma City otrzymała informację, że poszukiwany miał wejść do jednej z przyczep kempingowych przy Iron Road.

"Funkcjonariusze skontaktowali się z Jennifer Garner - kobietą mieszkającą w przyczepie. Zapewniła ich, że nikogo nie ma w środku i dała funkcjonariuszom zgodę na przeszukanie jej domu" - przekazała stacja Fox News.

Zaczaił się na funkcjonariuszy. Odpowiedzieli ogniem

Na nagraniu udostępnionym w poniedziałek widać, jak funkcjonariusze przeszukują przyczepę. Policjantka Elisa McCoy głośno apeluje do poszukiwanego, że jeśli jest w domu, powinien wyjść z ukrycia.

Reklama

W pewnym momencie funkcjonariusze podnoszą materac ze składanego łóżka. Okazuje się, że to właśnie tam ukrywa się Johnson. Po chwili konsternacji z obu stron, mężczyzna chwyta za leżącą obok niego broń,  celuje w policjantów i oddaje strzał. Funkcjonariusze odpowiadają ogniem, a następnie wybiegają z pokoju.

Kolejne minuty nie przynoszą rozwiązania sytuacji, mimo apeli policjantów o poddanie się. Podejrzany wciąż strzela do funkcjonariuszy, a ci odpowiadają tym samym. Na nagraniu słychać jak jeden z policjantów krzyczy: Dostałem.

Aresztowano ją za ukrywanie zbiega

Policja ostatecznie unieszkodliwiła napastnika, a zgon mężczyzny potwierdziła wezwana na miejsce jednostka taktyczna. Jeden z funkcjonariuszy uczestniczących w akcji odniósł niegroźne obrażenia twarzy - został wypisany do domu po wizycie w szpitalu.

Jennifer Garner została zatrzymana pod zarzutem ukrywania zbiega. Policjanci uczestniczący w akcji zostali wysłani na urlop administracyjny do czasu zakończenia dochodzenia wyjaśniającego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | pułapka | USA | strzelanina | nagranie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy