Reklama

Reklama

​USA: Wpadka departamentu. Wpisali na listę partnerów fikcyjne państwo

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) wpisał na listę partnerów handlowych fikcyjne państwo. To Wakanda - państwo znane z filmu fantasy "Czarna Pantera". Opisując sprawę, BBC przypomina o podobnym zdarzeniu w Polsce, kiedy to były szef MSZ Witold Waszczykowski także mówił o relacjach z fikcyjnym państwem - San Escobarem.

Wpadkę zauważył jeden z użytkowników Twittera, który pochwalił się swoim znaleziskiem. "Pomyślałem, że źle zapamiętałem kraj z filmu i sam pomyliłem nazwę" - powiedział agencji Reuters mężczyzna.

Jak się jednak okazało, amerykański departament faktycznie wpisał Wakandę na swoją listę partnerów handlowych. Po tweecie, który szybko zyskał popularność, departament usunął niewygodny element.

W rozmowie z "Washington Post" rzecznik departamentu wytłumaczył, skąd taki błąd. Otóż, umieszczenie fikcyjnego kraju na liście miało nastąpić podczas testów systemu komputerowego.

Reklama

Przy okazji wpadki, BBC zauważyło, że to nie pierwszy taki przypadek. Wcześniej coś podobnego stało się... w Polsce. Stacja przypomniała sławne już słowa byłego szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.

Dwa lata temu, Waszczykowski chwalił się dziennikarzom, że polscy dyplomaci odbyli wiele istotnych spotkań. M.in. z przedstawicielami karaibskiego San Escobar - przekonywał szef MSZ. Niestety, podobnie jak Wakanda, San Escobar nie istnieje. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy