Reklama

Reklama

USA: W ich dom uderzył samolot. Trzy osoby zginęły na miejscu

Trzy osoby zginęły po tym, jak niewielki samolot rozbił się o dom jednorodzinny w Minnesocie w USA. Lokalna policja poinformowała, że Cessna 172 uderzyła w budynek na południe od lotniska Duluth w sobotę. W domu znajdowało się małżeństwo, które nie odniosło obrażeń i o własnych siłach wydostało się na zewnątrz. - Nie wiedziałem, co się stało. Gdy chwyciłem za latarkę, zobaczyłem, że na końcu naszego łóżka leży koło samolotu - powiedział Jason Hoffman, właściciel domu.

Pilot i dwoje jego pasażerów - brat i siostra - zginęli w katastrofie samolotu, do której doszło w sobotę w mieście Hermantown w Minnesocie w USA. W budynek uderzyła niewielka Cessna 172, jedną z ofiar, która była na pokładzie jest Alyssa Schmidt - nauczycielka szkoły podstawowej. W wypadku życie stracił również jej brat Matthew oraz pilot Tylor Fretland

USA. Samolot uderzył w dom

Jason Hoffman, właściciel domu, w który uderzył samolot, powiedział, że w chwili katastrofy wraz z żoną spali w swoim łóżku

- Pierwsza myśl była taka, że eksplodował piec - powiedział Hoffman, cytowany przez "New York Post". - Gdy otworzyłem oczy, wszędzie było pełno pyłu, dosłownie nic nie widziałem. Udało mi się chwycić za latarkę i pierwszą rzeczą, jaką zobaczyłem, było koło samolotu leżące na naszym łóżku - mówił. 

Reklama

Małżeństwo wraz z ich kotem wyszło z całego zdarzenia bez poważniejszych obrażeń. Samodzielnie opuścili budynek, a w swoim ogrodzie zobaczyli rozbity samolot. 

USA. katastrofa samolotu. "Cieszę się, że żyjemy"

- Wciąż nie wiem, co mam o tym myśleć. To wydaje się takie nierealne - powiedział Jason. - Ciesze się, że żyjemy. Mieliśmy masę szczęścia, za co jesteśmy wdzięczni - dodał.

Dom należący do rodziny może nie nadawać się do naprawy. 

Zmarłą w tragicznym wypadku Alysse pożegnali współpracownicy z Independent School District 196. "Byłaś miłą i kochającą duszą. Wszyscy cię kochali, a ty naprawdę kochałaś swoich uczniów. Jesteśmy zdruzgotani i załamani" - czytamy we wpisie, cytowanym przez gazetę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy