Reklama

Reklama

​USA: Urodzony w Polsce lekarz, któremu grozi deportacja, wyjdzie z aresztu

Sędzia imigracyjny Mark Jebson wyznaczył kaucję w wysokości 10 tys. USD za urodzonego w Polsce lekarza z Kalamazoo w stanie Michigan, który w ub. tygodniu został aresztowany przez funkcjonariuszy Amerykańskiego Urzędu Imigracyjnego (ICE) - podała agencja AP.

Według amerykańskiej telewizji WWMT-TV Łukasz N. zdołał zebrać środki niezbędne na pokrycie kaucji, jaką ustalił sąd i ma zostać wypuszczony w czwartek z więzienia w hrabstwie Calhoun (stan Teksas).

W oświadczeniu wydanym przez ICE napisano, że Łukasz N. został aresztowany 16 stycznia za "administracyjne naruszenie zasad imigracji". Według urzędu imigracyjnego urodzony w Polsce lekarz "dopuścił się w 1992 r. zniszczenia własności oraz przyjął rzeczy pochodzące z kradzieży". Wykroczenia mogą być podstawą do jego deportacji z terenu USA.

Reklama

Łukasz N. przybył do USA legalnie jako trzyletnie dziecko. Tam zdobył wykształcenie, ale też wszedł w konflikt z prawem.

Agencja Associated Press pisze, powołując się na rodzinę Łukasza N., że zagrożony deportacją Polak przyznał się jeszcze jako 17-latek do winy i skorzystał z regulacji przewidzianych w ramach stanowego programu pomocy ludziom, którzy popadli w konflikt z prawem. Obiecano mu wówczas, iż nie będzie to użyte do deportacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje