Reklama

USA: Tajemnicza śmierć sępa w zoo. "Okoliczności zgonu są nietypowe"

Policjanci z Dallas przyglądają się serii niecodziennych zdarzeń w ogrodzie zoologicznym. W weekend znaleziono tam martwego sępa, a pracownicy uważają, że jego śmierć prawdopodobnie "nie wynika z przyczyn naturalnych". Przed tygodniem, w tym samym zoo, uciekała pantera. Zwierzę opuściło swój wybieg przez dziurę w ogrodzeniu.

Martwy sęp został znaleziony w ogrodzie zoologicznym w miniony weekend. "Pracownicy zespołu opieki nad zwierzętami mają złamane serca z powodu tej ogromnej straty" - poinformowało zoo. Nie podano szczegółów dotyczących śmierci ptaka. 

"Okoliczności śmierci są nietypowe, a zgon nie wydaje się wynikać z przyczyn naturalnych. Biorąc pod uwagę ostatnie incydenty w zoo, zaalarmowaliśmy Departament Policji w Dallas. Nie możemy podzielić się wieloma szczegółami, dopóki policja z Dallas nie będzie miała więcej czasu na przyjrzenie się tej sprawie" - przekazano w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych. 

Reklama

To kolejne niepokojące zdarzenie, które miało miejsce w tym ogrodzie zoologicznym. 

Pantera uciekła z wybiegu

13 stycznia amerykańskie media informowały o ucieczce pantery mglistej z wybiegu zoo w Dallas - podaje portal "Insider". Zwierzę o imieniu Nova było poszukiwane przez kilka godzin zarówno przez pracowników, jak i lokalną policję. 

Funkcjonariusze prowadzili śledztwo w sprawie tego zaginięcia. Okazało się, że w ogrodzeniu okalającym wybieg dla panter odnaleziono rozcięcie. Zdaniem śledczych zostało ono wykonane celowo. Po oględzinach boksów innych zwierząt okazało się, że podobne uszkodzenia ogrodzenia odnaleziono w zagrodzie dla langunów. 

Policja informuje, że zdarzenia te prawdopodobnie są powiązane. 

Pracownicy zoo poinformowali, że po ucieczce pantery zwiększyli liczbę kamer monitorujących teren ogrodu, a także wprowadzili dodatkowe nocne patrole. 

Co może stać za śmiercią sępa? Podziel się swoimi przemyśleniami na Facebooku! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ZOO | Sęp | USA | Dallas

Reklama

Reklama

Reklama