Reklama

Reklama

USA: Sześć osób zginęło w wypadku na pokazie lotniczym w Dallas

Sześć osób zginęło podczas zderzenia dwóch samolotów podczas sobotniego pokazu lotniczego w Dallas - powiadomiły lokalne władze. Jak przekazano, wciąż trwają prace nad identyfikacją ofiar. Według straży pożarnej, nie zgłoszono obrażeń wśród osób, które obserwowały pokaz.

"Według lekarza sądowego hrabstwa Dallas w wyniku wczorajszego incydentu na pokazie lotniczym w Dallas zginęło łącznie sześć osób"- napisał w niedzielę na Twitterze sędzia hrabstwa Clay Jenkins. Dodał, że władze pracują nad identyfikacją ofiar.

Hank Coates, prezes firmy, która zorganizowała pokaz lotniczy, powiedział, że jeden z samolotów, bombowiec B-17, ma zazwyczaj załogę od czterech do pięciu osób. Drugi, myśliwiec P-63 Kingcobra, ma jednego pilota. Nie wiadomo, czy piloci wzięli na pokład kogoś z widzów pokazu - dodał.

Reklama

USA. Wypadek podczas pokazu lotniczego. Nagrania ze zdarzenia

Straż pożarna poinformowała, że nie zgłoszono żadnych obrażeń wśród osób obserwujących pokaz lotniczy na ziemi.

Na kilku filmikach opublikowanych w mediach społecznościowych widać, że myśliwiec wleciał w bombowiec, powodując zderzenie obu maszyn z ziemią i pojawienie się kuli ognia i dymu.

B-17, znany jako "latająca forteca", to ogromny czterosilnikowy bombowiec, który był filarem amerykańskiej potęgi powietrznej podczas II wojny światowej i jest jednym z najbardziej znanych samolotów bojowych w historii USA. Większość maszyn tego typu została zezłomowana pod koniec wojny, a tylko kilka pozostało czynnych; są one głównie prezentowane są one w muzeach i na pokazach lotniczych.

P-63 Kingcobra, amerykański samolot myśliwski, był używany głównie przez siły radzieckie podczas II wojny światowej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama