Reklama

Reklama

USA: Szef Izby Reprezentantów za utrzymaniem sankcji wobec Rosji

Przewodniczący Izby Reprezentantów USA, Republikanin Paul Ryan powiedział w piątek w wywiadzie dla opiniotwórczego portalu "Politico", że Stany Zjednoczone powinny utrzymać sankcje wobec Rosji.

Ryan odniósł się w ten sposób do spekulacji, że Donald Trump może znieść sankcje nałożone na Rosję przez poprzedniego prezydenta USA, Baracka Obamę.

Przeciwny zniesieniu sankcji jest także lider republikańskiej większości w Senacie USA Mitch McConnell. - Jeśli jest jakiś kraj na świecie, który nie zasługuje na złagodzenie sankcji, to jest to Rosja - podkreślił w piątek McConnell.

Odnosząc się do możliwości zniesienia przez prezydenta Trumpa sankcji wobec Rosji, inny senator republikański Rob Portman powiedział w piątek, że ich zniesienie wynikające z czegoś innego niż zmiana zachowania Rosji byłoby niebezpiecznym sygnałem dla świata.

Reklama

"Putin to morderca i bandyta"

Republikański senator i przywódca senackiej komisji sił zbrojnych John McCain oświadczył tego samego dnia, że Władimir Putin to "morderca i bandyta", który pragnie pozostać wrogiem USA.

Donald Trump zapowiadał, że rozważy zniesienie sankcji wobec Rosji. Na sobotę zaplanowano rozmowę telefoniczną Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Doradczyni Trumpa, Kellyanne Conway poinformowała w piątek, że przywódcy USA i Rosji omówią to, "w jaki sposób, w interesie obydwu krajów, zbliżyć się i pracować razem tam, gdzie możemy znaleźć wspólny grunt i gdzie te dwa narody mogą być może pokonać radykalny terroryzm islamski".

Redaktorka portalu "Politico" Susan Glasser przypomniała, że prezydent Trump może uchylić sam sankcje nałożone na Rosję za zajęcie Krymu i za wspieranie działań w Donbasie, inne zaś wymagają udziału Kongresu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy