Reklama

Reklama

USA: Szef Facebooka odpowie na pytania Kongresu

Szef portalu społecznościowego Facebook Mark Zuckerberg ma zeznawać przed amerykańskim Kongresem i odpowiedzieć na pytania dotyczące ochrony danych. Według amerykańskich mediów, które powołują się na nieoficjalne źródła, przesłuchanie miałoby się odbyć w pierwszej połowie kwietnia.

Chodzi o związki Facebooka z Cambridge Analytica. Jak poinformowały amerykańskie i brytyjskie media, zajmująca się politycznym doradztwem firma uzyskała dane o milionach użytkowników Facebooka.

Dane te zostały użyte do przeprowadzenia kampanii w mediach społecznościowych wykorzystującej reklamy, wiadomości i inne formy komunikacji, między innymi podczas kampanii wyborczej Donalda Trumpa i referendum w sprawie brexitu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy