Reklama

Reklama

USA: Strzelanina w obozowisku dla bezdomnych. 2 osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły, a trzy inne zostały ranne we wtorkowej strzelaninie w Seattle w obozowisku dla bezdomnych nazywanym "Dżunglą" - poinformował jeden z funkcjonariuszy policji.

Jak podała stacja NBC News, strzelanina miała miejsce około godziny 19:15 czasu lokalnego. Policja wciąż przeszukuje zalesione tereny w celu ustalenia przyczyn zdarzenia.

- W strzelaninie zginął jeden mężczyzna i jedna kobieta. Trzy inne osoby zostały ranne - powiedział zastępca szefa policji w Seattle Robert Merner.

Jedna z osób zmarła w momencie przyjazdu policji na miejsce zdarzenia. Druga została przewieziona do szpitala Harborview Medical Center, jednak nie udało się jej uratować.

Dwie z rannych osób są w stanie krytycznym. Stan trzeciej osoby, rannej w wyniku strzelaniny, jest stabilny.

Reklama

Problem bezdomności w Seattle

Burmistrz Seattle Ed Murray w listopadzie 2015 roku ogłosił w mieście stan nadzwyczajny w związku z rosnącym problemem bezdomności. W porównaniu z rokiem ubiegłym, odsetek osób bez dachu nad głową powiększył się w Seattle o 21 proc. Liczba bezdomnych dzieci w wieku szkolnym wzrosła w mieście do 3 tys. osób.

"Dżungla" nie jest schroniskiem zatwierdzonym przez miasto w przeciwieństwie do innych obszarów, do których miasto regularnie dostarcza bezdomnym pomoc.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy