Reklama

USA: Strzelanina w Minneapolis. Zginęła jedna osoba, a 11 jest rannych

Podczas strzelaniny, do jakiej doszło w nocy z soboty na niedzielę w Minneapolis, zginęła jedna osoba, a 11 jest rannych - podała policja stanu Minnesota na Twitterze. Wszystkie osoby z ranami postrzałowymi przewieziono do szpitala. Ich stan jest zróżnicowany.


Tożsamość osoby, która zmarła w wyniku odniesionych ran, nie jest znana. Nic też nie wiadomo na temat osoby, która strzelała do ludzi i motywów, jakimi się kierowała.

Materiały filmowe opublikowane w mediach społecznościowych pokazują niewielkie grupki ludzi pochylających się nad rannymi - pisze Associated Press,

Wcześniej policja stanu Minnesota apelowała na Twitterze do mieszkańców Minneapolis, by unikali dzielnicy Przedmieście (Uptpown), gdzie zlokalizowany jest działający od 1916 r. Landmark’s Uptown Theatre. W dzielnicy tej jest wiele barów i restauracji, a także sklepów.

Reklama

Miejsce znajduje się niedaleko od miesca, gdzie odbywały się akcje protestacyjne przeciwko rasizmowi i brutalności policji, jakie pod kilku tygodni wstrząsają Stanami Zjednoczonymi. Zostały one wywołane śmiercią czarnoskórego mieszkańca Minneapolis George'a Floyda, który 25 maja zginął podczas interwencji policjanta.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy