Reklama

USA: Strzelanina w Kalifornii. Władze podały liczbę ofiar śmiertelnych

W mieście Monterey Park w Kalifornii doszło do strzelaniny, w której zginęło co najmniej dziesięć ofiar - powiadomiły lokalne władze w niedzielę rano.

Miejscowe media informują, że do strzelaniny doszło po godzinie 22:00 czasu lokalnego w sobotę (7.00 czasu polskiego w niedzielę) w pobliżu miejsca obchodów chińskiego Nowego Roku, które odbyły się w Monterey Park.

Agencja Reuters powiadomiła, że tego dnia w obchodach brały udział "dziesiątki tysięcy" osób. Policja nie podała szczegółów strzelaniny, ale według lokalnych mediów miała ona miejsce w klubie tanecznym. 

Strzelanina w USA. Co najmniej dziesięć osób nie żyje

Według informacji przekazanych przez lokalne władze, na skutek strzelaniny śmierć poniosło co najmniej dziesięć osób

Reklama

Bob Boese z biura szeryfa hrabstwa Los Angeles poinformował, że napastnikiem był mężczyzna, ale nie wiadomo, czy został on już ujęty przez policję.

Agencja AP cytuje Seung Won Choia, właściciela restauracji, znajdującej się naprzeciwko klubu tanecznego, który opowiadał, że do jego lokalu w pewnym momencie wbiegły trzy osoby i kazały mu zamknąć drzwi. Według ich relacji w pobliżu był mężczyzna z karabinem maszynowym, który miał przy sobie wiele sztuk amunicji.

Nagrania zamieszczone w mediach społecznościowych pokazują rannych ludzi na noszach, zabieranych do karetek przez personel ratunkowy. 

Monterey Park to miasto liczące około 60 000 mieszkańców z dużą społecznością azjatycką, położone około 16 kilometrów na wschód od centrum Los Angeles. W sobotę rozpoczął się tam dwudniowy festiwal, który dla tamtejszych mieszkańców pochodzących z Azji jest jednym z największych obchodów chińskiego Nowego Roku.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: USA | strzelanina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy