Reklama

Reklama

USA: Strzelanina przed szkołą. Zginął 14-latek

14-latek zginął, a czworo innych uczniów doznało obrażeń po strzelaninie, do której doszło po meczu w futbol amerykański w liceum w Roxborough w Filadelfii. Policja szuka sprawców.

Nastoletni uczestnicy zawodów padli ofiarą ataku we wtorek wieczorem, kiedy opuszczali boisko liceum w Roxborough. Od kul zginął Nicholas Elizalde, a zranionych zostało trzech innych chłopców, którzy trafili do szpitali z ranami postrzałowymi. Stan ich zdrowia był w środę stabilny.

"Motywy strzelaniny nie były znane, ale policja powiedziała, że będzie badać nagrania z kamer monitoringu w okolicy, media społecznościowe i inne źródła" - poinformował lokalny oddział amerykańskiej telewizji publicznej WHYY.

Ponad 400 osób zginęło w strzelaninach

Jak podał liczba zabójstw w filadelfijskich strzelaninach przekroczyła tym roku 400. Tylko nieznacznie ustępowała zeszłorocznemu tempu, najwyższemu od co najmniej sześciu dekad.

Reklama

Do przemocy z użyciem broni palnej doszło w kilka godzin po tym, jak demokratyczny burmistrz miasta Jim Kenney podpisał rozporządzenie zakazujące posiadania śmiercionośnej broni, w tym palnej, w zamkniętych i otwartych przestrzeniach rekreacyjnych. Obejmuje to m.in. parki, boiska koszykówki i baseny.

Rzecznik okręgu szkolnego w Filadelfii potwierdził, że Elizalde uczęszczał do czarterowej szkoły średniej W.B. Saul. Współpracuje ona z Roxborough w zakresie zajęć i zawodów sportowych.

Według WHYY kilku zawodowych zawodników ligi NFL, z drużyny Philadelphia Eagles, tweetowało z wyrazami współczucia dla ofiar strzelaniny i ich rodzin. Podkreślali, że przemoc z bronią może zniszczyć bezpieczną przestrzeń, którą dla dzieci jest sport.

"To musi się skończyć! (...) Sport ma być bezpieczną przystanią" - pisał Lane Johnson z Eagles. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy