Reklama

USA: Strzelanina na przyjęciu urodzinowym. Policja aresztowała dwóch podejrzanych

Dwie osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych w strzelaninie, do której doszło podczas przyjęcia urodzinowego w amerykańskim stanie Alabama. Policja aresztowała w sprawie dwóch czarnoskórych mężczyzn podejrzanych o otworzenie ognia do uczestników imprezy. Funkcjonariusze podkreślają, że spodziewają się kolejnych zatrzymań.

Strzelanina miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę w pobliżu Ryland Pike w hrabstwie Madison. Jak podaje lokalna telewizja WHNT, 20-letnie Kaitlyn Jenkins i Quantasia Grant zmarły na miejscu zdarzenia. Trzy inne osoby trafiły do szpitala w Huntsville w stanie krytycznym.

Cztery ranne osoby przewieziono do szpitala karetką. Pozostali poszkodowani zostali przetransportowani do placówki medycznej prywatnymi pojazdami.

Kaitlyn Jenkins była studentką Alabama A&M University. Jej uczelnia złożyła kondolencje najbliższej rodzinie, a także innym ofiarom strzelaniny.

Reklama

Strzelanina w USA: Policja aresztowała dwóch podejrzanych

Szeryf Kevin H. Turner powiedział, że aresztowano 20-letniego Ashtona Elliota i 19-letniego DeMarcusa Thompsona. Spodziewa się on kolejnych zatrzymań w miarę kontynuowania dochodzenia.

Inspektorzy śledczy ustalili, że starcie między kilkoma uczestnikami przyjęcia ostatecznie doprowadziło do strzelaniny. Wzięło w tym udział wiele osób i wciąż trwa praca nad identyfikacją wszystkich.

"Śledczy odzyskali ponad 200 łusek z wnętrza budynku, z parkingu i z jezdni. Łuski wskazują na wiele kalibrów broni ręcznej i karabinów" - poinformowała WHNT.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: strzelanina | USA | przyjęcie urodzinowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy