Reklama

Reklama

USA: Spotkanie Joe Bidena z Wladimirem Putinem możliwe "w najbliższej przyszłości"

Prezydenci USA i Rosji Joe Biden i Władimir Putin "prawdopodobnie" będą rozmawiać ze sobą "w najbliższej przyszłości" - potwierdził sekretarz stanu USA Antony Blinken. Możliwość zorganizowania takiego spotkania zapowiadało jakiś czas temu MSZ Rosji.

Według Blinkena, który przebywa w Sztokholmie na spotkaniu Rady Ministerialnej OBWE, Biden i Putin mają do omówienia przede wszystkim kwestię eskalacji napięć przy zachodniej granicy Ukrainy.

- Jest prawdopodobne, że prezydenci będą rozmawiać ze sobą bezpośrednio w najbliższej przyszłości - powiedział sekretarz stanu Antony Blinken.

Wiceminister SZ Rosji: Nie ustalono jeszcze daty spotkania

Wcześniej w czwartek wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow na antenie państwowej telewizji także zapowiedział, że w najbliższych dniach może dojść do spotkania Putina z Bidenem.

Riabkow podkreślił, że nie ustalono jeszcze daty spotkania, bowiem trudno jest znaleźć wspólny termin w kalendarzach obu prezydentów. Zaznaczył jednak, że "kontakt jest bardzo potrzebny, bowiem mamy mnożące się problemy".

Reklama

Jedyny obszar, w którym jest poprawa naszych relacji, to układ START, w ramach którego zaczyna się normalna praca. Prezydenci jednak muszą dać impuls nam i swoim zespołom, aby posunąć się dalej w innych kwestiach. Sytuacja w Europie jest bardzo niepokojąca - powiedział Riabkow.

Jedyne jak do tej pory spotkanie Bidena i Putina odbyło się w połowie czerwca w Genewie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne