Reklama

Reklama

USA: Spadła populacja białych. Wzrosło zróżnicowane rasowe

Populacja białych w Stanach Zjednoczonych spadła po raz pierwszy w historii - wynika z danych spisu powszechnego z 2020 roku. Kraj staje się coraz bardziej zróżnicowany rasowo i etnicznie. Coraz więcej osób identyfikuje się jako wielorasowe.

Nowe dane opublikowało w czwartek Amerykańskie Biuro Spisowe. Populacja białych nie-latynoskich obywateli spadła po raz pierwszy w historii i wynosi poniżej 58 proc. - podaje The Guardian. Z informacji wynika także, że amerykańskie obszary miejskie były odpowiedzialne za prawie cały wzrost populacji w kraju. Całkowita Populacja Stanów Zjednoczonych wzrosła o 7,4 proc. w ciągu ostatniej dekady. 

Spadek od 2010 roku

Populacja białych spadła o 8,6 proc. od 2010 roku. Wtedy stanowili 63,7 proc. całej populacji. 

W ciągu ostatniej dekady nastąpił znaczny wzrost wśród grup mniejszościowych w Stanach - informuje The Guardian. Populacja latynoska wzrosła o 23 proc., podczas gdy populacja Azjatów wzrosła o ponad 35 proc. Populacja czarnoskórych również wzrosła - w tym przypadku o ponad 5,6 proc.

Reklama

Większe zróżnicowanie rasowe i etniczne

- Populacja USA jest znacznie bardziej wielorasowa i znacznie bardziej zróżnicowana rasowo i etnicznie niż miało to miejsce w przeszłości - powiedział Nicholas Jones, urzędnik Biura Spisu Ludności, cytowany przez The Guardian.

Najbardziej zróżnicowane stany w Ameryce, mierzone indeksem różnorodności Biura, to Hawaje, Kalifornia, Nevada, Teksas, Maryland, Dystrykt Kolumbii, New Jersey i Nowy Jork. Biuro poinformowało również, że nastąpił gwałtowny wzrost liczby osób, które zidentyfikowały jako wielorasowe.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy