Reklama

Reklama

USA: Spada poparcie dla polityki Donalda Trumpa

Spada poparcie dla polityki Donalda Trumpa. Po stu dniach jego rządów kształtowało się ono na poziomie około 40 procent, po sześciu miesiącach jest jeszcze niższe. Najnowszy sondaż na ten temat wspólnie zleciły gazeta "Washington Post" i stacja ABC News.

Tylko 36 procent Amerykanów pozytywnie wypowiedziało się na temat półrocznych działań Donalda Trumpa. Stacja ABC News przypomina, że po pół roku rządów prezydenta to najniższe poparcie od siedmiu dekad. Nowy sondaż pokazał, że blisko połowa mieszkańców USA odrzuca politykę Białego Domu. 

Obie stacje zapytały o społeczne poparcie prac Republikanów nad wprowadzenie własnego projektu reformującego służbę zdrowia. Propozycję tego ugrupowania popiera tylko 24 procent ankietowanych, ponad połowa nie chce wycofania obecnie funkcjonującej ustawy zwanej potocznie ''Obamacare''. 

Donald Trump w odpowiedzi na Twiterze napisał, że sondaż ten wcale nie jest dla niego taki zły, bo jak dodał jego wyniki są wątpliwe. Przypomniał, że przed wyborami sondaże też nie dawały mu szans na zwycięstwo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy