Reklama

USA: Śnieżyce i mrozy w Teksasie. Mężczyzna zamarzł w swoim fotelu

Mężczyzna zamarzł w fotelu w swoim mieszkaniu w stanie Teksas, obok niego znaleziono prawie martwą żonę. To jedna z przynajmniej 24 ofiar śnieżyc i mrozów, które nawiedziły USA. "Sprawdź, co u sąsiada" – apelują władze.

Independent informuje o przynajmniej 24 ofiarach śnieżycy, która nawiedziła amerykański stan Teksas. Szef straży pożarnej w miejscowości Abilene w środkowym Teksasie poinformował, że z powodu niskich temperatur w mieście zmarły trzy osoby. Jedna z ofiar to 50-letni lub 60-letni bezdomny, którego odnaleziono na zewnątrz.

Drugą śmiertelną ofiarę odnaleziono zamarzniętą w fotelu w swoim domu, po tym jak przez trzy dni pozostawał bez elektryczności. Obok martwego mężczyzny znaleziono jego żonę w stanie krytycznym. Udało się ją uratować po przewiezieniu do szpitala.

Reklama

Trzecią ofiarą jest osoba wymagająca leków, której pogoda uniemożliwiła ich zdobycie.

"Proszę, sprawdź, co u sąsiadów" - apelują władze.

Sieć energetyczna projektowana na inne warunki pogodowe

W miejscowości Sugar Land w pożarze zginęła kobieta i troje dzieci, po tym jak przypadkowo podpaliła dom, chcąc się ogrzać.

W ostatnich dniach miliony Amerykanów z powodu śnieżycy miało awarię prądu. Niektórzy z nich na naprawę czekali nawet cztery dni. Obecnie około 400 tys. osób w stanie Teksas ciągle żyje bez prądu.

Independent zauważa, że stan Teksas ma niezależną sieć energetyczną i w przypadku wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną nie jest w stanie czerpać z energii z innych sieci. Jej zarządca tłumaczy, że teksańska sieć energetyczna była projektowana z myślą o innych warunkach pogodowych.

Synoptycy zapowiadają, że w najbliższych dniach pogoda w Teksasie ma się poprawić, ale władze ostrzegają, że mieszkańcy nadal muszą się liczyć z niedoborami żywności i wody.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy