Reklama

Reklama

USA: Śmierć migrantów w rozgrzanej ciężarówce. Rośnie liczba ofiar

Liczba ofiar śmiertelnych w zamkniętej i porzuconej przez kierowcę ciężarówce w San Antonio wzrosła do 51. Władze potwierdziły, że byli to imigranci. Temperatura w ciężarówce dochodziła do 38 stopni C.

Wśród zmarłych jest 39 mężczyzn i 12 kobiet. Meksykański minister spraw zagranicznych Marcelo Ebrard napisał na Twitterze, powołując się na władze USA, że wśród ofiar jest 22 Meksykanów, 7 Gwatemalczyków i dwóch mieszkańców Hondurasu.

Nie wszystkie ofiary zostały zidentyfikowane, a niektóre z nich mogą mieć mniej niż 18 lat - mówił rzecznik hrabstwa Bexar Tom Peine.

- Wykorzystywanie bezbronnych osób dla zysku jest haniebne, podobnie jak polityczna gra wokół tragedii, a moja administracja będzie nadal robić wszystko, co możliwe, aby powstrzymać przemytników i handlarzy ludźmi przed wykorzystywaniem osób, które chcą dostać się do Stanów Zjednoczonych omijając przejścia graniczne - powiedział prezydent Joe Biden.

Reklama

Papież Franciszek zabrał głos w sprawie tragedii

O winę za tragedię obciążyli Bidena m.in. teksańscy Republikanie w tym gubernator Greg Abbott i senator Ted Cruz.

- Te zgony to wina Bidena. Są one wynikiem jego zabójczej polityki otwartych granic - ocenił Cruz.

Jak zauważyła AFP "smutek z powodu tragedii" wyraził papież Franciszek. Porównał ją do nieszczęścia w hiszpańskiej enklawie Melilla w Maroku, gdzie w piątek zginęło co najmniej 23 migrantów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy