Reklama

USA: Sataniści przeprowadzą "religijne aborcje". Otwierają klinikę

Świątynia Satanistyczna - nonteistyczna organizacja religijna - otwiera klinikę aborcyjną w Nowym Meksyku. Kobiety, które będą chciały poddać się aborcji farmakologicznej, będą mogły otrzymać darmową pomoc i wsparcie. Kontrowersje wzbudza nazwa ośrodka - jego "patronką" ogłoszono matkę sędziego Sądu Najwyższego Samuela Alito - autora opinii, który podważył legalność dokonywania aborcji w USA.

Nowa usługa organizacji TST (The Satanic Temple) ma zapewnić pacjentkom wsparcie emocjonalne i religijne, a także ułatwić dostęp do pigułek aborcyjnych. Jedynym kosztem, z którym muszą liczyć się zainteresowane osoby, jest opłata za leki z apteki - zwykle wynosi ok. 90 dolarów (ok. 385 złotych).

"Placówka w Nowym Meksyku jest obsługiwana przez licencjonowany personel medyczny. Z ich usług mogą skorzystać mieszkańcy stanu, którzy ukończyli co najmniej 17 lat, nie są w ciąży dłużej niż 11. tygodni i nie mają przeciwwskazań do przeprowadzenia aborcji" - podaje stacja Fox News.

Reklama

"Matka Alito nie miała wyboru"

Pełna nazwa kliniki brzmi "The Samuel Alito's Mom's Satanic Abortion Clinic" -  ("Satanistyczna Klinika Mamy Samuela Alito"). Samuel Alito to sędzia Sądu Najwyższego i autor opinii większości w sprawie Dobbs v. Jackson Women's Health Organization. Orzeczenie sędziów doprowadziło do uchylenia decyzji w sprawie Roe v. Wade, na mocy której od lat 70-tych uznawano aborcję za zgodną z amerykańską konstytucją.

"W 1950 r. matka Samuela Alito nie miała wyboru. Spójrzcie, co się stało. Przed rokiem 1973 lekarze, którzy przeprowadzali aborcje, mogli stracić licencje i pójść do więzienia. Nazwa kliniki przypomina ludziom, jak ważne jest prawo do kontrolowania własnego ciała" - przekazał w cytowanym przez media oświadczeniu Malcom Jarry, współzałożyciel Świątyni Satanistycznej.

Przeprowadzają "rytuały aborcyjne"

Świątynia Szatana powstała w 2013 r. Nie uznaje wiary w nadprzyrodzoną postać Szatana, ale posługuje się związaną z nim symboliką. To pierwsza satanistyczna organizacja, która otrzymała status zwolnienia z podatku po formalnym uznaniu jej za kościół przez urząd podatkowy. Misją członków organizacji jest m.in. "zachęcanie do życzliwości i empatii, odrzucanie tyrańskiej władzy, propagowanie zdrowego rozsądku i sprzeciwianie się niesprawiedliwości".

Przedstawiciele TST uważają, że aborcje służą celowi religijnemu w celu "ochrony autonomii cielesnej". "Rytuał aborcyjny" określany jest przez nich jako "rytuał ochronny". Przekonują, że klinika służy celom religijnym.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: świątynia satanistyczna | satanista | satanizm | USA | aborcja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy