Reklama

Reklama

USA: Roczna dziewczynka zastrzelona przez ośmiolatka

Roczna dziewczynka została zastrzelona przez ośmioletniego chłopca w motelu na Florydzie. Jak twierdzi policja, chłopiec znalazł pistolet ojca w garderobie pokoju i przypadkowo wystrzelił z broni. Pocisk przeleciał przez dziecko na wylot i zranił także dwuletnią siostrę dziewczynki.

Jak poinformował szeryf hrabstwa Escambia, do incydentu doszło w niedzielę, w mieście Pensacola w stanie Floryda.

Jak wynika z wyjaśnień policji, ojciec chłopca zostawił broń w garderobie pokoju motelowego. Po tym jak wyszedł, ośmiolatek znalazł pistolet i wystrzelił serię z broni. Zastrzelił jedną z sióstr i ranił kolejną. Życiu dwulatki nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Policja poinformowała, że ojciec dzieci przebywał w motelu ze swoją dziewczyną, która jest matką pokrzywdzonych dzieci. Kobieta spała podczas wypadku

Reklama

Mężczyzna jest skazanym przestępcą.  Został aresztowany pod zarzutem posiadania broni palnej, manipulowania dowodami, zaniedbania i niezachowania bezpieczeństwa przechowywania broni.

Według organizacji Everytown for Gun Safety, w minionym roku doszło do co najmniej 392 nieumyślnych strzelanin, spowodowanych przez nieletnich poniżej 18. roku życia. Zginęły 163 osoby

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy