Reklama

Reklama

USA: Psy pary prezydenckiej są już w Delaware

Oba owczarki pary prezydenckiej USA, Champ i Major, zostały odesłane do rodzinnego domu Bidenów - podaje CNN. Stało się to po tym, jak adoptowany Major ugryzł jednego z agentów Secret Service.

Według CNN psy pierwszej pary USA - Champ i Major zostały odesłane do domu rodzinnego Bidenów w Wilmington w stanie Delaware.

Major, adoptowany przez Bidena w listopadzie 2018 r., miał ugryźć jednego z agentów ochrony Białego Domu.

Nie wiadomo, jak poważne były obrażenia, jednak według rozmówców CNN "sytuacja była na tyle poważna, że psy zostały natychmiast odesłane".

Amerykańskie media poświęcały dotąd niemało uwagi psom państwa Bidenów, które wprowadziły się do Białego Domu niedługo po swoich właścicielach. Starszy, Champ, ma ok. 13 lat. Młodszy, Major - trzy lata.

Reklama

CNN utrzymuje, że młodszemu psu zdarzały się już wcześniej agresywne zachowania, w tym "skakanie, szczekanie i atakowanie" personelu i ochrony Białego Domu.

CNN przytacza wypowiedź pierwszej damy Jill Biden z lutego, kiedy przyznała, że adaptacja psów w nowym miejscu była dla niej bardzo ważna. Psy, jak wyjaśniała, nie są m.in. przyzwyczajone do jeżdżenia windą i spacerów w obecności dużej liczby ludzi. 

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy